Сучасні підходи до вивчення іншомовного академічного письма студентами немовних факультетів
DOI:
https://doi.org/10.32782/2617-3921.2021.20.261-270Ключові слова:
іншомовне ділове спілкування, професійна підготовка, академічне письмо, підходи до навчання письма, інтеграціяАнотація
З 90-х років минулого століття було переглянуто цілі навчання іноземних мов, внаслідок чого читання і письмо з допоміжних засобів навчання трансформувалися в рівноправні з усним мовленням цілі навчання. Актуальність вибору теми зумовлена модернізацією освіти, зміною вимог до навичок володіння іноземною мовою в школі та вузі, а також ролі письма в процесі навчання іноземної мови. Нині інтернаціоналізація усіх сфер економічного, суспільного та політичного життя робить життєво важливим володіння англійською мовою як засобом міжнародного спілкування для досягнення успіху як у навчанні, так і подальшому професійному житті. Тому проблема розвитку іншомовної комунікативної компетентності взагалі та у письмі зокрема є доволі актуальною в методиці викладання іноземних мов. У статті описані труднощі, з якими студенти зустрічаються в процесі оволодіння іншомовною писемною мовою в курсі англійської мови для академічних цілей у контексті специфіки курсу. Проаналізовано методичні підходи до навчання іншомовного письмового мовлення, виявлено їх сильні та слабкі сторони, розглянуто можливість використання завдань, властивих цим підходам, у курсі академічного письма для подолання цих труднощів. Кожен із зазначених підходів має певні недоліки, які можна компенсувати за рахунок іншого. Під час навчання академічного письма запропоновано інтегроване використання розглянутих підходів, що допоможе студентам навчитися генерувати, структурувати та оформлювати ідеї в письмовій формі, а також забезпечить належні умови для розвитку їхньої лінгвістичної компетентності.
Посилання
Карпенко Н.М. Інтегрований підхід до формування компетентності в іншомовному академічному письмі студентів 1-го курсу мовних факультетів / Н.М. Карпенко, В.В. Смелянська. ScienceRise. Pedagogical Education. 2019. № 2 (29). С. 18–22.
Лытаева М. А., Талалакина Е. В. Academic skills: сущность, модель, практика. Education Issues. 2011. № 4. С. 178–201.
Філіппова Н.М. Англомовне академічне спілкування: актуальність проблеми. Гуманітарний вісник НУК. 2009. Вип. 2. С. 60–62.
Caplan N.A., Douglas S.R. Q: Skills for Success 5. Reading and Writing. Oxford: Oxford University Press, 2012. 277 p.
Coffin C. Teaching Academic Writing / C. Coffin, M. J. Curry, Sh. Goodman. London: Routledge, 2003. 193 p.
Hedge T. Writing. Oxford: Oxford University Press, 2005. 154 p.
Hinkel, E. Teaching Academic ESL Writing: Practical Techniques in Vocabulary and Grammar. N.J.: Lawrence Erlbaum, 2004.
Harmer J. How to Teach Writing. New Jersey: Pearson Education, 2004. 154 p.
Robinson P.C. Academic Writing: Process and Product. London: Modern English Publications, British Council, 1998. 165 p.
Stanley G. Approaches to Process Writing. URL: https://www.teachingenglish.org.uk/article/approaches-process-writing
Yakhontova T.V. English Academic Writing for Students and Researchers. Львів : ПАІС, 2003. 220 с.