Формування італійськомовної компетентності в говорінні учнів з використанням практикуму «L’italiano è facile»

Автор(и)

DOI:

https://doi.org/10.32782/2617-3921.2021.20.289-300

Ключові слова:

діалогічне мовлення, іншомовна комунікативна компетентність, міжкультурна комунікація, мовленнєва компетентність, монологічне мовлення, труднощі навчання говорінню

Анотація

У статті доведено, що іншомовна компетентність у говорінні є найважливішою складовою процесу підготовки учнів до міжкультурної комунікації й розвиток мовленнєвих навичок є архіскладним і потребує пошуку сучасних інструментів і засобів навчання. Виявлені основні труднощі, що впливають на формування італійськомовної компетентності в говорінні в учнів старшої школи. Серед них: відсутність мотивації; психологічний дискомфорт; дефіцит лексичного запасу; мовний бар’єр; страх висловлення власної думки; надмірне використання рідної мови на уроках з іноземної мови. З метою подолання цих труднощів розроблено практикум «L’italiano è facile», який містить вправи для розвитку італійськомовної компетентності в говорінні на уроках італійської мови в учнів старших класів. Практикум поєднує в собі вправи, які розвивають в учнів навички як монологічного, так і діалогічного мовлення. Структура посібника містить у собі вправи за 6 тематичними блоками, а також лексичні додатки відповідно до кожної з тем: «Viaggio» (Подорожі), «Cucina» (Кухня), «Stare bene fisicamente» (Почуватися здоровим), «Shopping» (Шопінг), «Educazione» (Навчання). У статті представлено методичний експеримент, організований з метою перевірки ефективності розробленої системи вправ з формування італійськомовної компетентності в говорінні в учнів старшої школи у практикумі «L’italiano è facile». Сформульовано гіпотезу експерименту, описано його етапи, проаналізовано зміст та завдання перед- та післяекспериментального зрізів. Представлено та інтерпретовано результати експериментальних зрізів, які підтвердили загальну ефективність розробленої системи вправ. Доведено, що розробка сучасних цікавих засобів навчання для вивчення італійської мови – це першочергове завдання для популяризації цієї іноземної мови в Україні.

Посилання

А. с. Практикум з італійської мови для учнів старшої профільної школи «L’italiano è facile» / Т. Харченко, А. Боцман. № 107286 від 13.08.2021 р.

Беспалько В. П. Слагаемые педагогической технологии. Москва: «Педагогика», 1989. 192 с.

Бурейко Н. Психологічні особливості мовленнєвої діяльності студентів-білінгвів. Науковий вісник Миколаївського національного університету імені В. О. Сухомлинського. Серія «Психологічні науки». 2016. № 1. С. 12–16.

Вишневський О.І. Методика навчання іноземних мов : навчальний посібник. Київ : Знання, 2010. 206 с.

Загальноєвропейські Рекомендації з мовної освіти : вивчення, викладання, оцінювання / за ред. С.Ю. Ніколаєвої. Київ : Ленвіт, 2003. 273 с.

Методика навчання іноземних мов: теорія і практика : підручник для студ. лінгв. ун-тів і фак. ін. мов вищ. навч. закладів / О.Б. Бігич та ін.; за заг. ред. С.Ю. Ніколаєвої. Київ : Ленвіт, 2013. 590 с.

T. Marin, S. Magnelli. Nuovo progetto italiano 1. Libro dello studente. Edilingua. Roma, 2006. 198 p.

##submission.downloads##

Опубліковано

2021-12-20

Номер

Розділ

МЕТОДИКА ВИКЛАДАННЯ ІНОЗЕМНИХ МОВ